ROHELINE VÕTMEKE JUULAMÕISAS

Juulamõisa kohvik on aastast 2023 Green key tunnustusega. Green Key on rahvusvaheline ökomärgis, mis omistatakse  keskkonnahoidlikku maailmavaate ja kestlikku tegutsemise eest.   Pane tähele! Kohvik asub mahemaal. Üle poole meie toorainest on kohalikku päritolu ja mahe. Me eelistame taimset toorainet ja kombineerime ürte ning köögivilju traditsiooniliste Vooremaale iseloomulike retseptidega. Väldime  toidus säilitus- ja kunstlike värvainete […]

Juulamõisa kohvik on aastast 2023 Green key tunnustusega.

Green Key on rahvusvaheline ökomärgis, mis omistatakse  keskkonnahoidlikku maailmavaate ja kestlikku tegutsemise eest.

 

  • Pane tähele! Kohvik asub mahemaal. Üle poole meie toorainest on kohalikku päritolu ja mahe. Me eelistame taimset toorainet ja kombineerime ürte ning köögivilju traditsiooniliste Vooremaale iseloomulike retseptidega. Väldime  toidus säilitus- ja kunstlike värvainete kasutust.

 

  • Pane tähele kohviku riiulit! Meil on suur koostöövõrgustik kohalike väiketootjatega. Me kuulume mitmesse piirkonnas tegutsevatesse toiduga seotud võrgustikku: MTÜ Jõgevamaa maitsed ning Tartumaa toiduvõrgustik TIRIN.

 

  • Pane tähele jalajälgi! Me toodame 1/3 oma kasutatavast elektrienergiast ise. Me eelistame käia tööl jalgratastega ning vedada toorainet kastirattaga. Me püüame toimida nii, et meist jäävad maha vaid naeratuse jäljed 😊.

 

  • Pane tähele! Meie köögis ja kontoris on rohelised seinad 😊 st. me kasutame paberit, mis on kloorivaba nii paberkäterätikutes kui printeripaberis (TCF ehk täiesti kloorivaba -Totally Chlorine Free). Värvilise paberi ostmisel eelistame  mahedamaid  värve, sest nende tootmisel kasutatakse vähem värvaineid.

 

  • Pane tähele! Me anname oma parima, et ei tekiks toidu ülejääki, sorteerime prügi liigiti ja ei kasuta ühekordseid nõusid. Meil toimib jagamise põhimõte.  Me väldime plastmassi, eelistame igal ajal puitu ja savi.

 

  • Pane tähele! Me jälgime seadmete ja vahendite ostul energiatõhususe- ning ökomärgist, ostame vaid B ja C -klassi märgisega seadmeid. Kasutame koristamisel multifunktsionaalseid töövahendeid, taaskasutusmaterjale, ökomärgisega vahendeid ja võimaluse korral täitepakendeid. Väldime lõhna -ja värvaineid.

   

  • Pane tähele! Me panustame kohalikku kultuuriellu MTÜ Loomemõisa koosseisus ning hoiame au sees oma kultuurilugu ning emakeelt.

   

  Me õpime igal sammul